28 Şubat döneminde sürgün edilmişti! İddiasını belgeledi

Eski Emniyet Müdürü Kemal Sonunur, 28 Şubat döneminde İçişleri Bakanı olarak görev yapan Meral Akşener'in kendisini içki içmediği için zorla tayin ettiğini iddia etmişti. Sonunur, bu iddiasını belgeledi.

28 Şubat döneminde sürgün edilmişti! İddiasını belgeledi

Ankara Etimesgut Eski Emniyet Müdürü Kemal Sonunur, Dönemin komutanları tarafından 28 Şubat'ın şerefine kutlama yapıldığını ve kendisinin yemeğe davet edildiğini, gittiğinde alkol alması için teklif ettiklerini ancak kendisinin reddettiğini ifade etmişti. Sonunur, yaşadığı bu olaydan dolayı dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener tarafından Niğde'ye tayininin çıkarıldığını iddia etmişti.

Sonunur ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini sürgünden kurtarmak istediğini belirterek, "Sayın Reisi Cumhurumuz  İçişleri Bakanlığına bir yazı gönderdi. Beni zabıta daire başkanı yapmak için. Bu talepte Meral Akşener tarafından reddedildi. İşte belgesi" dedi. 

Sonunur’un asılsız iddialarda bulunduğunu söyleyenlere karşı belgelerle konuşan Eski İl Emniyet Müdürü, o dönemde Cumhuriyet Gazetesi’nin Ankara ekinde çıkan haber kupürünü de paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2022, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER