Erdoğan talimat verdi: AK Parti'den hakikat operasyonu!

AK Parti'nin MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimatlar ortaya çıktı. Erdoğan'ın "Yalan operasyonuna karşı hakikat operasyonu yapacağız" dediği belirtildi

Erdoğan talimat verdi: AK Parti'den hakikat operasyonu!

AK Parti'nin önceki gün yapılan ve 5 saat süren MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni dönemin düğmesine bastığı ve talimatlar verdiği öğrenildi.

Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın haberine göre; AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı’nın sunum yaptığı toplantıda, yaz döneminde hem vekillerin hem de teşkilatın koordineli olarak sahada olması gerektiği belirtildi. 

Erdoğan’ın toplantıda, Katar’dan gelecek öğrencilerin sınavsız bir şekilde tıp eğitimi alacağına yönelik tartışmalarla ilgili CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun gerçekle ilgisi olmayan açıklamalar yaptığını belirterek, “Bu yalan bir haber. Haberi yapan kurum özür dilediği halde CHP sessiz kalıyor. Yalan operasyonuna karşı dikkatli olmalıyız” değerlendirmesinde bulunduğu öğrenildi. 
Erdoğan’ın, “Yalan operasyonuna karşı hakikat operasyonu yapacağız. Tanıtım medya başkanlığımızın görevi hakikati anlatmak, teşkilat başkanlığımızın görevi hakikatleri 11 milyon üyemize aktararak, vatandaşa doğru anlatılmasını sağlamak. Yaz döneminde de sahada gerçekleri anlatacağız” dediği belirtildi. 

Toplantıda Erdoğan’ın hayvan hakları yasasıyla ilgili de “Sözümüzü tutmamız lazım. Meclis kapanmadan bunu getirelim” talimatı verdiği öğrenildi. Bu talimatın ardından Hayvanları Koruma Kanunu dün Meclis’te imzaya açıldı. 15 Temmuz’da ara vermesi gereken Meclis ile ilgili yasaların çıkarılabilmesi için yeni bir takvim planlaması yapılacağı belirtildi. Turizmin de gündeme geldiği toplantıda Erdoğan’ın “Sadece Rusya’dan değil, Almanya ve diğer ülkelerden de turist gelecek” dediği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER