Ethem Sancak istifa etti

AK Parti'de ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edilen eski AKP MKYK üyesi  iş adamı Ethem Sancak'ın istifa ettiği ileri sürüldü

Ethem Sancak istifa etti

AK Parti eski Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve iş adamıı Ethem Sancak, "Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik" sözlerinden sonra bugün partinin İstanbul İl Yönetimi tarafından kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde düzenlenen ‘Türkiye'nin güvenliği ve NATO' konferansında yaptığı konuşmada “Biz Amerikan'ın desteğiyle iktidara geldik. Taç giyen baş akıllanır. Van minute olayında rest çektik. Batının pranga sistemine kafa tutmaya başladık. Bunu devirebilmek için en son içimize sızdırdıkları FETÖ, 15 Temmuz darbesini yaptı. Biz milletimizin desteğiyle bunları yendik” demişti.

Sancak, “Biz Amerika'nın desteğiyle iktidara geldik” sözlerine ilişkin, “Hayır, yalan. Ben öyle bir şey söylemem. AKP halkın oyuyla iktidara geldi, Amerika'nın desteğiyle değil” demişti.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Twitter hesabından "Az önce AK Parti İstanbul-Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun'la konuştum, "Ethem Sancak bugün partiden istifa ettiğine dair dilekçesini bize ulaştırdı. Evrak tarafımızdan işleme kondu" dedi" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER