İşte AK Parti'nin oy oranı: Numan Kurtulmuş açıkladı

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kongrenin ertesi gününden itibaren 2023 seçimi çalışmalarına başladıklarını belirtirken, oy oranını da açıkladı

İşte AK Parti'nin oy oranı: Numan Kurtulmuş açıkladı

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk'te katıldığı bir programda açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle:

- Biz aslında kongrenin ertesi gününden itibaren 2023 seçimi çalışmalarına başlamış olduk. Her birimiz illerde, faaliyetlerini sürdürüyorlar. 
- AK Parti sürekli sahada olan bir partidir, en büyük farkı da halkın gönlüyle gönülden gönüle temas kurmasıdır. Biz bunu siyasetimizin merkezine koyduk. Bu gönülleri esas alan çok ciddi şekilde uygulamayı da başardık. Gönüllere girmek büyük bir başarıdır ama gönüllerden düşmemek de önemlidir.

- Gönüllerden düşmemek büyük bir fedakarlık gerektiriyor. Bizim siyasetimizin temel ilkesi şeffaf, halkla birlikte olan, siyaseti makam mevki işi olarak değil Allah'ın rızası olarak yapmak istiyoruz.

- AK Parti gönüllerden düşüyor mu, hayır. Oy bakımından soruyorsanız AK Parti'nin en yakın siyasi rakibiyle farkı 10-12, 15 puandan daha fazladır ama bu yetmez.

- Cumhurbaşkanımızın bugünkü toplantılarının ana amacı ve fikri de budur. Gönüllerden düşmemek için bir çabanın içinde olmalıyız. İnsanın olduğu yerde yanlış, hata, kusur vardır. Önemli olan bunlar düzeltip devam etmektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER