İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne 7 Ekim'den bu yana düzenlediği saldırılar hız kesmeden devam ederken İsrail, yerle bir olan imajı için sosyal ağlardan sonra ana akım medyayı da karartma planını devreye soktu.50'e yakın siyonist milyarderin İsrail yanlısı haberler yaptırmak adına ABD ve Avrupa basınına servet akıtacakları öğrenildi.

filistin-5

Sosyal medya katliamı sansürlüyor

Gazze'de çocuk, kadın demeden binlerce Filistinliyi öldüren Tel Aviv yönetimi, yerle yeksan olan imajının daha da kötüleşmemesi için sosyal ağlara yoğun bir baskı yapıyor. Başta Instagram ve Facebook olmak üzere birçok sosyal medya sitesi İsrail'in katliamlarını sansürlüyor. Uzmanlara göre İsrail Dışişleri Bakanlığı, ABD merkezli arama motoru Google'a da propaganda yaymak için para ödüyor.

Son olarak ABD'deki Semafor adlı site, İsrail yanlısı milyarderlerin ana akım medyaya yönelik kirli planını deşifre etti.

Husiler İsrail'e giden bir gemiyi hedef aldı! Husiler İsrail'e giden bir gemiyi hedef aldı!

gazze-9

Buna göre Amerikalı milyarder Barry Sternlicht ile emlak kralı ve yatırımcı Bill Ackman'ın başlattığı kampanyada siyonist milyarderler dünyada yükselen Filistin yanlısı protestolar karşısında zorlanan İsrail'in imajını düzeltmeye çalışacak.

Kampanya kapsamında medya, finans ve teknoloji alanında dünyanın en büyük onlarca isminden milyon dolarlık bağış talep edildi. Gazze'de yapılan soykırımı aklamak için 'Barış İçin Gerçekler' adlı medya kampanyası için 50'den fazla kişiden yardım toplanacak. Sürece dahil olan İsrail yanlısı 50 milyarderin toplam servetlerinin 500 milyar dolar olduğu belirtildi.

Editör: Nehir Durdağı