Büyük tartışmalara neden olan ve seçimlerin öne çekilmesi için taleplerin arttığı Türkiye Futbol Federasyonu'nun 18 Temmuz'da yapacağı başkanlık seçiminin  ilk adayı belli oldu.

PFDK'dan 2 teknik direktöre men cezası! PFDK'dan 2 teknik direktöre men cezası!

Servet Yardımcı başkanlık seçimlerinde aday olacak. Daha önce Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nda görev yapmış ve TFF'nin FIFA ve UEFA ile ilişkilerini yürütmüştü.

Servet YapımcıServet Yardımcı Kimdir?

26 Aralık 1957'de Rize'de doğan Yardımcı, amatör olarak futbol oynadı. Bir dönem Çaykur Rizespor'da yöneticilik yaptı. İlk kez 2008 yılında, Hasan Doğan'ın listesinden Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kuruluna girdi.

Mahmut Özgener döneminde Başkan Vekili oldu. Daha sonra Mehmet Ali Aydınlar yönetiminde yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etti. 2012'de başlayan Yıldırım Demirören dönemiyle 1. Başkan Vekili oldu ve Nihat Özdemir yönetiminde de bu görevini sürdürdü. Yardımcı, TFF'nin FIFA ve UEFA ile ilişkilerini yürütmektedir.

2015 yılında UEFA Yönetim Kuruluna girmek için aday oldu ancak seçilmedi. 5 Nisan 2017'deki 41. UEFA Kongresinde yapılan seçimi kazanan Yardımcı, UEFA Yönetim Kuruluna girdi. 2021'de yeniden aday oldu ve tekrar seçildi.
 

Editör: Nehir Durdağı