Trabzon Sürmene'de akşam saatlerinde başlayan yoğun yağmur nedeniyle Çarşı Mahallesi sokağında bulunan eski polis karakolunun karşısındaki dere taştı, sanat sokağı sular altında kaldı. 

Yağış, yol seviyesinin altında olan bir istinat duvarını da aşarak içerisinde birçok aracın bulunduğu yere yayılarak araçları mahsur bıraktı. Aşırı yağış sonrası bazı yerlerde mahsur kalan vatandaşlar itfaiyenin yardımıyla bulundukları yerden çıkartıldı.

su-1

İlçe esnaflarından Adem Çengi, "Olay beş dakikada oldu. Hiçbir önlem alamadık. Her taraftan bir anda su geldi" derken, Dursun Berber ise yağan yağmurun olduğu gibi dükkanından içeriye girdiğini ifade ederek, "Su yarıya kadar dükkanın içine girdi. Yukardan gelen su olduğu gibi buraya girdi. Yapacak bir şeyimiz yok. En son 20-30 sene önce böyle bir yağmur yağmıştı. Ama o da bu kadar yağmamıştı" diye konuştu.

İlk belirlemelere göre yağış sonrası şu an bir can kaybı olmadığı öğrenildi.

Trabzon'da şiddetli yağış sebebiyle Karadeniz Sahil Yolu'nda su birikintileri oluştu, bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

Afyonkarahisar'da feci kaza. Yolcu otobüsüyle kamyonet çarpıştı. 3'ü ağır 17 kişi yaralı Afyonkarahisar'da feci kaza. Yolcu otobüsüyle kamyonet çarpıştı. 3'ü ağır 17 kişi yaralı

Su birikintilerinin oluştuğu Karadeniz Sahil Yolu'nda sürücüler trafikte ilerlemekle güçlük çeken vatandaşlar yağmurdan korunmak için durak ve bina girişlerine sığındı.

Of, Sürmene, Araklı ve Akçaabat ilçelerinde de cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşurken, bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

trabzon

Büyükşehir Belediyesi vatandaşları uyardı


Trabzon Büyükşehir Belediyesi de sosyal medya hesaplarından bu akşam itibarıyla kentte kuvvetli yağış beklendiğinden sel, su baskını ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması çağrısında bulunarak, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ekiplerin sahada olduğunu bildirdi.


Trabzon'un Düzköy ilçesine yaklaşık 12 kilometre mesafedeki 1900 rakımlı Haçka Yaylası ile 30 kilometre mesafedeki Beypınarı Yaylası'nda da akşam saatlerinde şiddetli rüzgar ve dolu etkili oldu.
 

Editör: Nehir Durdağı