Türk Hava Kurumu’nda yetişen, Onur Air ve THY’de görev yaptıktan sonra yaklaşık 4 yıldır Kuveyt’te Jazeera Airways’te çalışan Elif Güveyler, Kuveyt’in ilk kadın kaptan pilotu oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyada en çok takip edilen 2. dünya lideri oldu: Birinci sırada bakın kim var Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyada en çok takip edilen 2. dünya lideri oldu: Birinci sırada bakın kim var

Güveyler haberi sosyal medya hesabında şu ifadelerle paylaştı:

“Kaç zamandır bu haberi vermek istiyordum sizlere… Uzun yıllar çokça çalışmanın, çabalamanın,kendini kanıtlamanın ardından yurtdışında bir şirkette, hatta Kuwait tarihinde bir ilki gerçekleştirerek şirketin ve ülkenin ilk kadın Kaptan pilotu olma gururunu sizlerle paylaşmak istiyorum”

ELİF GÜVEYLER KİMDİR?


Elif Güveyler, 9 Eylül Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2008 yılında mezun oldu. 2011 yılında  Türk Hava Kurumu’nda yaklaşık 2 yıl pilotaj eğitimi alarak hayatında önemli bir değişime imza attı. Onur Air’de iki yıl açılıştıktan sonra 4 yıla yakın süre Türk Hava Yolları’nda görev yaptı. Ardından 2019 yılında Jazeera Airways’e geçti.