Serdar Karamus eşi Gözde Karamus'u başkasıyla ilişkisi var diye öldürmüş! Ölmeden önce mektup yazmış Serdar Karamus eşi Gözde Karamus'u başkasıyla ilişkisi var diye öldürmüş! Ölmeden önce mektup yazmış

Kaçak maden ocağının sahibi dahil 6 kişinin gözaltına alındığı soruşturmada zanlıların fenalaşan madenciyi haklarındaki başka bir suçtan verilen infazın yanmaması için yaktıkları iddia edildi.Suçlarını örtbas etmek için daha büyük bir suça karıştılar. Emniyet gizemli ölümün detaylarını araştırıyor.

10 Kasım'da Zonguldak'ta ormanlık alanda Afganistan uyruklu madenci Vezir Mohammad Nourtani'nin yanmış cesedi bulundu.Harekete geçen ekipler, işçinin çalıştığı kaçak maden ocağının sahiplerinin de aralarında bulunduğu 6 kişiyi gözaltına aldı.

madenci

Yapılan sorguların neticesinde Nourtani'nin çalıştığı kaçak maden ocağında fenalaşıp hareketsiz kaldığı, daha önce başka bir suçtan ceza alan kaçak ocak sahiplerinin ise "Bu durum ortaya çıkarsa infazımız yanar" düşüncesiyle hareket edip Nourtani'yi yaktıkları tespit edildi.

Yakma eylemi sırasında Nourtani’nin ölü mü sağ mı olduğu ise Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek raporla belli olacak.Nourtani’nin çalıştığı kaçak ocağın 6 Kasım'da jandarma tarafından tespit edilerek patlayıcı ile kullanılamaz hale getirildiği ancak başka bir giriş açılarak tekrar faal hale getirildiği belirlendi.

Olay 

10 Kasım'da Kırat Mahallesi Koca Osman Sokak’ta meydana gelen olayda yoldan geçenler, yandaki ormanda yanmış cesedi fark edip, ihbarda bulundu. Bunun üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler bölgede delil niteliği taşıyan unsurları topladı, toprak zemindeki ayak izlerini de inceleyip, kalıbını çıkardı.

Benzin dökülerek yakıldığı belirlenen ceset, otopsi için Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Cesedin, kaçak olarak işletilen maden ocağında çalışan 3 çocuk babası Afganistan uyruklu Vezir Mohammad Nourtani’ye ait olduğunu belirlendi. Otopside Nourtani’nin 9 Kasım’da öldüğü tespit edilirken, ailesinin 10 Kasım sabahı kayıp başvurusunda bulunduğu öğrenildi. Nourtani, 11 Kasım’da toprağa verildi.

yanan madenci

'İnfazımız yanar' korkusuyla yakmışlar

Şüphelilerin ifadelerinden daha önce başka bir suçtan ceza aldıkları ve hükmün açıklanmasının geri bırakıldığı öğrenilen Hakan K. ve Enver G. isimli maden ocağı sahiplerinin, ‘Ortaya çıkarsa infazımız yanar’ düşüncesiyle Nourtani’nin bedenini yok etmeye karar verdikleri ortaya çıktı.

Nourtani bu sebeple hastaneye götürülmedi ifadelere göre şüpheliler, Vezir Mohammad Nourtani’yi yakmaya karar verdi. Bu sırada içlerinden biri “Yapmayın, etmeyin. Öyle şey olur mu?” diyerek yanlarından ayrıldı.

Şüphelilerin Gelik beldesinde bir akaryakıt istasyonundan bidonla 5 litre benzin aldıkları kamera kayıtlarından tespit edildi. Nourtani, daha sonra bir araçla Kırat Mahallesi’ndeki ormana götürülüp burada benzin dökülerek yakıldı. Gözaltındaki ocak sahiplerinden Hakan K.’nin “Alkollüydüm, ne olduğunu bilmiyorum” dediği öğrenildi. Nourtani'nin yakıldığında ölü mü yoksa sağ mı olduğu Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek olan raporun sonucuna göre belli olacak. Ayrıca Vezir Mohammad Nourtani’nin maden ocağında kaza kaynaklı mı yoksa sağlık sorunu sebebiyle mi fenalaştığı da raporun sonucuna göre ortaya çıkacak.

Jandarmadaki sorguları tamamlanan 6 şüpheli, adliyeye getirildi. Şüpheliler adliyeye gelmeden önce jandarma komando timleri ile JASAT ekibi, bina çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Şüpheliler adliye binasına getirildiği sırada bir şüphelinin yakını “Korkma, korkma rahat ol” dedi. Şüphelilerin savcılık ifadesine başlandı.

Editör: Nehir Durdağı