6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli 2 depremde en büyük yıkımı yaşayan Hatay'da 400'e yakın kişinin hayatını kaybettiği Emlak Bank Konutları'nın firari müteahhidi Mehmet Özat, iki depremzede kayıp yakını kadın tarafından Ankara'da bir AVM'de  yakalandı.

Polislere teslim edilen Özat'ın savcılığa sevk edilmesi bekleniyor.

Deprem felaketinde yıkılan ve 400'e yakın kişinin hayatını kaybettiği Emlak Bank Konutları'nın firari müteahhidi Mehmet Özat,kendisini Ankara'da bir AVM'de fark eden iki kayıp yakını kadın tarafından  yakalandı.

Firari müteahhit Özat'ı yakaladıkları anlara ait görüntüleri de paylaşan kadınlar, polise giderek söz konusu şahsı teslim etti. Özat'ın kısa süre içinde savcılığa sevk edilmesi bekleniyor.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nda feci kaza! 8 kişiden 2’si yaşamını yitirirken,3’ü ağır olmak üzere  6 kişi Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nda feci kaza! 8 kişiden 2’si yaşamını yitirirken,3’ü ağır olmak üzere  6 kişi

Özat'ı AVM'de yakalayan kadınlardan biri "AVM'deyken kendisini gördüm. Önce 'ben o değilim' dedi. Bunun üzerine kimliğini göstermesini istediğimde titremeye başladı. 'Benim arandığımdan haberim yok' dedi, sonrasında kaçma girişimi olunca da kolundan tutarak engelledim. Ardından önce AVM güvenliği sonrasında da polisler geldi. Karakolun önünde bekliyoruz. Bu kişiden şikayetçi olan binlerce kayıp yakını var. Adaletin yerini bulmasını, yakınlarımızın da huzurlu uyumasını istiyoruz" ifadesinde bulundu.

Editör: Nehir Durdağı