İsrail'in saldırılarına maruz kalan Gazze'de, Hamas'ın direnişi devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Hamas için "Onlar terör örgütü değildir" açıklamasını yaparken, Hamas'tan da bu sözlere ilişkin bir açıklama geldi.

İsrail Gazze'de 2 mülteci kampını vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralılar var İsrail Gazze'de 2 mülteci kampını vurdu! Çok sayıda ölü ve yaralılar var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada İsrail-Hamas çatışmasına geniş yer ayırmıştı.

İsrail'i ve onu destekleyen Batılı ülkelere sert tepki gösteren Erdoğan, "Filistin davamızdan vazgeçmeyeceğiz." ifadesinde bulunarak,derhal ateşkes ilan edilmesi gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hamas için "Bir terör örgütü değil, topraklarını ve vatanını koruma mücadelesi veren bir kurtuluş ve mücahitler grubudur." ifadesinde bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil 4 isme teşekkür ettiler

Bu sözler hem ülkemizde hem dünyada geniş yankı uyandırdı.Hamas'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine  ilişkin bir açıklama geldi. Açıklamada, "Hamas'ı, El Kassam Tugaylarını ve Filistin direnişini terörist olarak etiketlemeyi reddeden resmi tutum ve açıklamaları büyük bir ilgi ve takdirle takip ediyoruz. Türkiye ve Cezayir cumhurbaşkanlarının, Malezya Başbakanının ve bugün de Umman Dışişleri Bakanının, Hamas hareketinin toprağını, halkını ve vatanını savunan bir ulusal kurtuluş hareketi olduğunu açıkça ifade eden bu açıklamalarını takdir ettiğimizi ifade ediyoruz'' ifadeleri aktarıldı.

Editör: Nehir Durdağı