Kara para aklama suçlamalarından gözaltına alınıp tutuklanan Engin ve Dilan Polat çiftinden her gün haber gelmeye devam ediyor.

Dilan Polat, Çorlu Cezaevi'nde tutuklu olan eşi Engin Polat’la telefon görüşmesi yaparak “intihar etmek istiyorum” dediği iddia edildi.

Bu iddia gündeme bomba gibi düşerken avukatından dikkat çeken bir açıklama geldi.

Dilan Polat'ın avukatı Osman Eryiğit'ten gelen açıklama herkesi şaşırttı. Avukat Dilan Polat’ın takipçilerinden gelen mektupları okuyarak vakit geçirdiğini söyledi.

Ayrıca Dilan Polat’ın kendisine, “Yemin ederim bir suç işlemedim, neden buradayım diye soruyorum sürekli kendime” dediğini öne sürün avukat şunları aktardı:

Müvekkilim Dilan Polat'ın yanından biraz önce çıktım. Çıkarken bana seslendi ve 'Osman yemin ederim bir suç işlemedim, neden buradayım diye soruyorum sürekli kendime, kendimi anlatamıyor olmak beni çok yoruyor. Allah'a sesleniyorum bilmeden bir hata mı yaptım, birisini mi üzdüm yarabbim diyorum, ben kimseyi bilerek üzmem' dedi.

Kendisine yargının kusursuz çalıştığını ve maddi gerçeğin ortaya çıkacağını ilettim. Karşımda çok daha ağır başlı bir Dilan vardı. Bugün, takipçilerinden gelen mektupları okuyarak vaktini geçirdiğini söyledi ve ayrıldık.

Deniz Akkaya, devlet korumasındaki kızının odasında bulduğu eşyayla şaşkına döndü Deniz Akkaya, devlet korumasındaki kızının odasında bulduğu eşyayla şaşkına döndü

Editör: İrem Nur Kaya