Dilan Polat ve Engin Polat'la birlikte tutuklanan Ahmet Gün, etkin pişmanlıktan faydalanmak isteyerek savcıya ifade verdi. Gün'ün sahte faturalar ve Polat ailesinin örgüt içindeki yerleri hakkında savcıya bilgi verdiği kaydedildi.

POLAT ÇİFTİYLE BİRLİKTE 14 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Dilan Polat Engin Polat, Sıla Doğu ve Polat ailesinin birçok üyesinin de aralarında bulunduğu toplamda 14 şüpheli, 5 Kasım günü suç işlemek amacıyla örgüt kurma, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, vergi usul kanununa muhalefet, mal varlığı değerlerinin meşru kaynağını gizlemek, spor müsabakalarına dayalı sabit ihtimalli veya müşterek bahis ya da şans oyunlarıyla bağlantılı olarak para nakline aracılık etme gibi suçlardan tutuklanarak İstanbul Silivri'de bulunan Marmara Cezaevi'ne gönderildi.

AHMET GÜN "ETKİN PİŞMANLIK" KAPSAMINDA SAVCIYA İFADE VERDİ

Polat ailesi soruşturmasında en kritik isimlerden olan ve ailenin hem muhasebe işlerine bakan, hem de avukatlığını yapan Ahmet Gün, 5 Kasım'da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Bugün etkin pişmanlıktan faydalanmak isteyen Ahmet Gün savcıya ifade verdi.

Kenan İmirzalıoğlu'nun yeni adresi belli oldu Kenan İmirzalıoğlu'nun yeni adresi belli oldu

POLAT ÇİFTİNİN ÖRGÜT İÇİNDEKİ YERLERİNİ ANLATTI

Ahmet Gün'ün 3 saat süren ifadesinde, savcıya sahte faturalar hakkında bilgi verdiği, Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu ve Sezgin Polat'ın örgüt içindeki yerlerinden bahsettiği öğrenildi.

Editör: İrem Nur Kaya