Kara para aklama suçlamasıyla tutuklu bulunan Dilan Polat ve Engin Polat çiftine yönelik soruşturma sürerken, bir yandanda sosyal medyada gündem olan yemek masası fotoğrafındaki fenomenler için de harekete geçildi.

Dilan Polat’ın 2019 yılında çekildiği ve “Şampiyonlar Ligi” olarak isimlendirdiği fotoğrafta yer alan  fenomenler hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılarak yurt dışı yasağı getirildi.

İsimler arasında yer alan ve bir süredir Amerika’da yaşayan Eylül Öztürk yaptığı açıklamada “Demek ki sona yaklaşıyoruz. Hep bir belirsizlik vardı”  ifadesinde bulundu.

Dilan Polat’ın paylaştığı fotoğrafta Eylül Öztürk ve eşi Barış Kenan Özkan’ın yanı sıra, Şulemsi olarak bilinen Şule Kayatürk, Yavuz ve eşi Merve Korkut, Tolunay ve eşi İleyda Topal, Ömer ve eşi Tuğba Bağ çiftleri bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Amerika’da 10 tane evinin olmasıyla gündeme gelen ve bir süre önce Amerika’ya yerleşen Eylül Öztürk, Instagram hesabından açıklamada; “Evet şu anda bana geldikleri kesinleşti anladığım kadarıyla. Ben buradan bunu anlıyorum. Demek ki soruşturmaya veya incelemeye dahil olduk. Bu beni çok mutlu etti. Demek ki sona yaklaşıyoruz. Hep bir belirsizlik vardı. Ama ben zaten yurt dışındayım, o nasıl olacak anlamadım. Neyse bunu avukatıma sorayım” ifadesinde bulundu.

“Çok büyük bir sınavdan geçiyorum”

Zor günlerden geçtiğini aktararak; “Allah’ım sen bu sınavın sonunu güzel kıl, mükafatını tez zamanda göster. Çok büyük bir sınavdan geçiyorum arkadaşlar. Sonunda bir şey olmayacağına kendiniz eminsiniz belki ama itibarınız, binlerce kişinin binlerce şey söylemesi… Bu yara bende hiç geçmeyecek yani. Çok zor… Yaşayan anlayamaz” paylaşımında bulundu.

“Pasaportum askıya alındığı için bir kağıt alarak Türkiye’ye gelebiliyorum”

Amerika’da olduğu için hakkındaki yurt dışı yasağıyla ilgili avukatıyla görüşen fenomen son gelişmeyi  şu şekilde ifade etti;

Antalya'da teleferik kazasında ölen kişinin kimliği belli oldu: Avukat Memiş Enes Gümüş Antalya'da teleferik kazasında ölen kişinin kimliği belli oldu: Avukat Memiş Enes Gümüş

“Şimdi konuyu sordum, pasaportum askıya alındığı için (yurt dışı yasağı aynı zamanda pasaportun geçici de olsa iptali demek) eğer savcılık bir ifade isterse benden buradan bir kağıt alarak Türkiye’ye gelebiliyormuşum ifade vermek için. ‘Ondan sorun çıkmaz, evrakla hallediliyor’ dedi. Ben çünkü pasaportum iptalken nasıl döneceğim, dönmem gerekirse diye sordum. Savcı isterse konsoloslukta da ifade verebiliyormuşum. Tabi ifade vermem gerekirse. Şu anda bir araştırma var ama bir ifade talebi olur mu olmaz mı bilmiyorum. Yarın tekrar kontrol edilecekmiş. ‘Süreci takip edeceğiz’ dedi. Bakalım süreç ne gösterecek. Ben de paylaşırım sizinle.”

paylaşım-2paylaşım2paylaşım3paylaşımgpaylaşımm

Editör: Nehir Durdağı