Milas'ta Bensu Narlı'yı öldüren Serhat Karataş'tan kan donduran savunma

Muğla'nın Milas ilçesinde 12 Mart'ta Bensu Narlı'yı öldüren Serhat Karataş'ın yargılanmasına Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Serhat Karataş'ın savunması adeta kan dondurdu

Milas'ta Bensu Narlı'yı öldüren Serhat Karataş'tan kan donduran savunma

Muğla'nın Milas ilçesinde 12 Mart'ta meydana gelen olayda 25 yaşındaki Serhat Karataş, kıskançlık nedeniyle tartıştığı kız arkadaşı Bensu Narlı'nın evine gitmişti. İddiaya göre beraberinde getirdiği av tüfeğini kapının arkasına gizleyen Kantaş, görüşme sırasında tartıştığı Narlı'dan su getirmesini istemiş, Narlı suyu getirdiği sırada Kantaş av tüfeğiyle ateş açmıştı.

Kantaş kaçarken, elen sağlık ekipleri, Narlı'nın hayatını kaybettiğini belirlemişti.

Polis, Serhat Kantaş'la birlikte arkadaşı Emircan Duman'ı da 'yardım ve yataklık' suçundan yakalayarak gözlatına almış, sonra da ikisi de tutuklanmıştı.

Serhat Kantaş hakkında tasarlayarak adam öldürmek, zanlı Emircan Duman hakkında da yardım ve yataklıktan açılan davanın ilk duruşması bugün Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki görüldü. 

Duruşmaya tutuklu sanıklar Serhat Kantaş ve Emircan Duman ile Bensu Narlı'nın ailesi ve tarafların avukatları katıldı. 

Kantaş'ın mahkemede anlattıkları ise dinleyenlerin kanını dondurdu. Savunmasında Bensu'yu tasarlayarak öldürmediğini iddia eden Kantaş, "Konuşmaya gittiğimde tüfeği kapının yan tarafına sakladım. Bensu'dan su istedim. Suyu getirdiğinde sakladığım tüfeği hazır edip ateş ettim" dedi.

Diğer tutuklu sanık Emircan Duman ise hakkındaki yardım ve yataklık suçlamalarını kabul etmedi. Mahkeme heyeti, şu an cezaevinde olan bir tanığın Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yoluyla dinlenmesine, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı dosya eksikliklerinin tamamlanması için 25 Ağustos'a erteledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER