Kastamonu'nun Araç ilçesine bağlı Tavşanlı köyü Sarmaşık Mahallesi'ndeki tek katlı ahşap evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın, bitişiğinde ahşap evlere sıçradı. İhbarla olay yerine çok itfaiye ekibi sevk edildi.

Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürülürken, 8 ev ve 3 samanlık kullanılamaz hale geldi. Araç ilçesi Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, alevlerin ormana sıçramaması için havadan da müdahale gerçekleştirildiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3 ülkenin Filistin'i tanıma kararına ilk yorum! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3 ülkenin Filistin'i tanıma kararına ilk yorum!

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekipleri sevk edildi. Kastamonu, Taşköprü ve Şeker Fabrikası itfaiye ekipleri ile Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğüne ait arazöz ve Kastamonu İl Özel İdaresine ait su tankeri yangına müdahale etti.


3 ev küle döndü
3 saatlik müdahalenin ardından yangın güçlükle kontrol altına alınabildi.Soğutma çalışmalarının halen devam ettiği yangında zaman zaman patlama ve göçmeler yaşandı.
Jandarma ekipleri, çevrede güvenlik önlemleri alırken yangında 3 ev küle döndü.

Yangın sırasında evinin yandığını gören Tevhide Sarımehmetoğlu, fenalık geçirdi.Yangın söndürme çalışmalarını Kastamonu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt ile İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ekrem Küçükbayram da yerinde izledi.

Editör: Nehir Durdağı