Kendisini ‘yetimlerin hizmetkarı’ olarak tanıtan ve TikTok’a yüklediği videolarla adından söz ettiren Miraç Orbay, özel bir şirkete ait jetle İstanbul’a yaptığı yolculuğu sosyal medyada paylaştı. Orbay, jette çektiği videoda Atatürk Havalimanı’na iniş yapacağını ve cuma namazını Ayasafoya’da kılacağını söyledi.

Sosyal medya profilinde kendisini “Yetimlerin hizmetkarı Miraç Orbay Hoca” olarak tanıtan ve inşaat şirketi olan Miraç Orbay’ın özel jetle seyahat ettiği anları paylaşması gündem oldu.

Orbay'ı Ayasofya'da namaz kılması için jetiyle İstanbul'a getirerek Riva'daki lüks villasında ağırlayıp lüks araçla gezdiren iş adamının kim olduğu ortaya çıktı. Sözcü, TikTok şeyhinin sponsorunun Melih Can Harmanda olduğunu yazdı. Orbay'ın video çektiği TC-ALT tescilli Hawker 800XP uçak orta menzilli, 8 kişiye kadar yolcu alabilen popüler bir iş jeti… Melih Can Harmanda'nın sahibi olduğu jeti, Ziver Havacılık işletiyor.

57 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ UÇAĞIN SAHİBİ!

Orbay'ın videoda adını verdiği “Atıf Abi” ise, Melih Can Harmanda'nın babası Atıf Harmanda. Havacılık sektörü Atıf Harmanda'yı World Focus Havayolları'nın ortağı olarak tanıyor. World Focus, 57 kişinin hayatını kaybettiği Isparta kazasındaki uçağın sahibiydi. Atlasjet, uçağı World Focus'tan kiralamıştı. World Focus'un bakım hizmetlerini aksattığı, yedek parça alımı yapamadığı, borçlarını ödemediği için teknik hizmet alamadığı, uçakların bakımsız kaldığı uçağın bu nedenle düştüğü iddia edilmişti.İş insanı Atıf Harmanda'nın da bir TikTok hesabı var. Burada özellikle lüks yaşamına ait videolar çeken Harmanda, Bentley ve Rolls Royce marka otomobillerini, ultra lüks yatını, deniz kıyısındaki havuzlu malikanesini detaylarıyla gösteriyor.

Beşiktaş taraftarı kimliğini sıkça gösteren Harmanda bir videosunda güneş enerjisiyle ilgili çalışmalar yaptığını anlatan Harmanda şu ifadeleri kullanıyor: “Yeni teknolojiler, güneş enerjisini yerin altına 6 ay depolama sistemleri… Uzun süredir bilim adamı Profesör Petroviç'le beraber çalışıyoruz. Bunların hepsi yeni teknolojiler. Bu yukarıdan güneş enerjisini topluyor, buradan aşağı iletiyor. Bunlar bizim yeni çalışmalarımız.”