14 Mayıs seçimleri için geri sayım devam ederken Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili bazı kasetlerin bulunduğu şeklinde iddialar ortaya atıldı.

Dün akşam bir canlı yayına konuk olan Kılıçdaroğlu, kaset iddiaları hakkında önemli açıklamalar yaptı. Geçtiğimiz aylarda ABD'ye düzenlediği seyahatle ilgili bazı görüntülerin kurgulandığı bilgisini aldıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, kaydın yayınlanması durumunda bir saat içinde sahte olduğunu ortaya koyacaklarını ifade etti.

Kılıçdaroğlu, "Bunların 1 saat içinde sahte olduğu saptayacak programlar da var, bu konuda da önlem aldık. Son 10 günde böyle bir şey yapılacağı söylendi. Ek bilgi gelmedi ama ben bunu açıkladım. Seyahatimle ilgili bir şey olduğu söylendi gelen bilgi öyleydi. Devletine saygı duyan namuslu bürokratlar var. İftirayla, karalama kampanyalarıyla, bel altı vuruşlarla yapılanların yanlış olduğunu biliyorlar." dedi.

Evinin mutfağını bile açtığını söyleyen CHP lideri, "Açıklayın kardeşim, ne bilginiz var açıklayın ne olacak, biz açık insanız. Gizlimiz saklımız yok. Evimizin mutfağını bile açtık." ifadelerini kullandı.

Editör: İrem Nur Kaya