Özbekistan Acil Durumlar Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Taşkent'in Sergeli semtindeki bir şirketin deposunda henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi. Yangını söndürmek için itfaiye ekipleri bölgeye sevk edildi.

Patlama sesi Taşkent'in birçok yerinde duyulurken,Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, patlamada 1 kişinin yaşamını yitirdiği, 163 kişinin yaralandığı bildirildi.Yaralananlardan 24'ünün hastaneye kaldırıldığı, diğerlerine ise olay yerinde müdahale edildiği belirtildi.

Özbek Haber sitesi Daryo'ya göre Taşkent Uluslararası Havaalanı'nı yakınındaki Patlama nedeni ile çevredeki binalar yıkıldı ve havaalanında büyük hasar meydana geldi.Uçuş takip sitesi FlightRadar24'ün verileri, havaalanındaki uçuşlarda bir aksama olmadığını, uçakların normal şekilde kalkış ve iniş yaptığını gösterdi.

İki ülkede Magnum dondurmaları toplatılıyor!"Ürünü satın aldıysanız yemeyin" uyarısı İki ülkede Magnum dondurmaları toplatılıyor!"Ürünü satın aldıysanız yemeyin" uyarısı

patlama

Komisyon oluşturuldu

Başbakan Abdulla Aripov olay yerine giderek incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'in talimatıyla, patlamada zarar görenlere yardım edilmesi amacıyla Başbakan Yardımcısı Açılbay Ramatov başkanlığında hükümet komisyonu oluşturuldu.

Editör: Nehir Durdağı