Ahmet Özal yine iddialı konuştu: Oy oranımız yüzde 30-35 olabilir

Daha önce, "Oy oranımız yüzde 25" diyen Teknoloji Kalkınma Partisi (TEK Parti) Genel Başkanı Ahmet Özal, bu açıklamanın 'mütevazı' olduğunu belirterek, "Bu rakam 25 de olur, 30 da olur 35 de olur." dedi.

Ahmet Özal yine iddialı konuştu: Oy oranımız yüzde 30-35 olabilir

Teknoloji Kalkınma Partisi (TEK Parti) Genel Başkanı Ahmet Özal, TVNET'te gündeme dair soruları yanıtladı. Partisinin yüzde 25 oy alacağını öne süren Özal, bu konuda mütevazı konuştuğunu belirtti.

Babası Turgut Özal'ı örnek gösteren Ahmet Özal, "'Yüzde 1 bile oy alamaz' dediler ama yüzde 46 ile iktidar oldu. O hikayenin devamıdır bu." diye konuştu. Seçime daha uzun süre olduğunu söyleyen Özal, "Bu rakam 25 de olur, 30 da olur 35 de olur" ifadesini kullandı.

Sert Sorular programında Taha Hüseyin Karagöz'ün konuğu olan TEK Parti Genel Başkanı Ahmet Özal,  daha önce yüzde 25 oy oranı hedefi olduğunu açıklamıştı. Özal "Bunu nasıl ölçtünüz ve neye dayanarak böyle bir tespitte bulundunuz?" sorusunu yanıtladı.

YÜZDE 25 DİYEREK MÜTEVAZI KONUŞTUM
"Ben yüzde 25 diyerek mütevazı konuştum." diyen Özal, "Çünkü ben Türkiye'nin her tarafını geziyorum. Sıkıntılar büyük. Fakat daha ilginç bir şey söyleyeyim.

Her partinin bir hikayesi olması lazım. Bizim TEK Parti'nin hikayesi 40 yıllık bir hikaye. Rahmetli Özal'ın başlangıcından itibaren askeri dönemde, askerlerin desteklediği partiler vardı.

Onların dışında olan bir parti vardı. 'Yüzde 1 bile oy alamaz' dediler ama yüzde 46 ile iktidar oldu. O hikayenin devamıdır bu.

Yani Türkiye'nin ihtiyacı olan Özal'ın ikinci değişim programı hayata geçirilemedi. Ömrü vefa etmedi rahmetlinin. Dolayısıyla biz onu devraldık ve bundan sonra yapmaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER