Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayazma Camii'nin açılışında flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Ayazma Camii'nin açılışını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayazma Camii'nin açılışında flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını yeniden ibadete açılan Ayazma Camisi'nde kıldı.

Üsküdar Kısıklı'daki konutundan ayrılan Erdoğan, namaz için Ayazma Camisi'ne geldi.

Cuma namazını burada kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından Ayazma Camisi'nin yeniden ibadete açılması dolayısıyla düzenlenen törende konuşma yaptı.

Erdoğan, şunları söyledi:

"Biraz önce cuma namazını beraberce eda ettiğimiz 261 yıllık Ayazma Camimizin restorasyonunun ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu eserin yaşatılması için emek gösteren herkesi rahmetle yad ediyorum. Caminin restorasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Ayazma Camii'nde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da günde 5 vakit okunacak ezanların, kılınacak namazların, edilecek duaların Allah katında kabul olmasını diliyorum. Ezanlarıyla şehirlerimizin semalarını yankılandıran her camimizi, ülkemizin geleceği için vatan topraklarına dikilen birer manevi muhafız olarak görüyoruz.

Ayasofya'yı yeniden ibadete açarak fethin ve onun muzaffer komutanı Fatih'in emanetine sahip çıkmıştık.

Son dönemde İstanbul'un dört bir yanında inşa ettiğimiz camilerle ecdanın bu topraklara kazıdığı mühürleri çeşitlendirdik, çoğalttık, yaygınlaştırdık.Ayazma Camii'nin restorasyonunu tamamlayıp ibadete açarak bir vazifeyi daha yerine getirmiş olmanın gönül huzuru içindeyiz. Burada yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin Hakk katında kabul olmasını niyaz ediyorum. Sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Kalın sağlıcakla..."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER