Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cuma namazı sonrası flaş açıklama: Bu bizim kırmızı çizgimizdir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazından çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplarken, çarpıcı açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan cuma namazı sonrası flaş açıklama: Bu bizim kırmızı çizgimizdir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, şunları söyledi:

- İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği konusunda bazı şartlarımız var. Bu şartları dün zirvede de aktardık.

- Teröre ve teröristlere yönelik şartlarımızı koyduk ve bu şartlar kabul edildi. AB sadece bu işi PKK ile geçiştirdi. Bu artık sadece PKK ile geçiştirilebilecek bir durum değildir. Buraya PYD'yi FETÖ'yü de yerleştirmek gerekiyor. Bu bizim kırmızı çizgimiz. Bu şartlarımızı kabul ettiler. Bunu yazılı olarak da kayda geçirdik.

- Yunanistan ile savaşa girelim gibi bir derdimiz yok. Ancak Yunanistan verdiği sözlerde durmuyor. 147 kere hava ihlali yaptılar. Biz komşuysak, dostsak bizim hava sahamızı 147 kere niye ihlal ediyorsunuz. Siz bunu yaparsanız hava kuvvetlerimiz de cevabı verir. Silahlı kuvvetlerimiz üzerine düşen görevi yapmaktadır.

- Son dönemde ciddi afetlerle karşı karşıyayız. Tüm kurumlarımız, gerek sel, gerek yangın afetlerinde gerekeni yaptı. Bunların üstesinden geldik, geliyoruz. Artvin'de heyelan sebebiyle bir TIR'ımız kayaların altında kaldı. Orada da ilgili kurumlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Tabi bu afetlerimizi sıfırlamak mümkün değil.

- Son yangın afetinde, itfaiyecilerimiz 4.5 günde yangını söndürdüler. Şimdi bu alanı eskiye dönüştürelim diyoruz. Bu zarar gören bölgeleri genel hayata etkileyen bölge ilan ediyoruz. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'daki Hz. Ali Camisi'nde kıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğle saatlerinde Üsküdar Kısıklı'daki konutundan Hz. Ali Camisi'ne geçti.

Cuma namazını burada kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2022, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER