Erdoğan'ın yeni hamlesi ortaya çıktı: Bu ürünler gençlere ucuz satılacak! Emeklilere de müjde verilecek

AK Parti'nin 2023 seçimleri öncesi seçim beyannamesii 28 Ekim'de açıklanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni projeleri tek tek açıklayacak.

Erdoğan'ın yeni hamlesi ortaya çıktı: Bu ürünler gençlere ucuz satılacak! Emeklilere de müjde verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti seçim hazırlıkları kapsamında önemli adımlar ve duyurular yapmaya hazırlanıyor. 

Sabah'tan Zübeyde Yalçın'ın haberine göre; Erdoğan'ın duyurması beklenen AK Parti'nin seçim beyannamesinde gençler için indirimli, vergisiz teknoloji ürünleri projesi var. Kalıcı olacak olan bu ucuz teknoloji ürünü ile milyonlarca genç dünyayı ve gelişmeleri daha yakından takip edebilecek ve eş zamanlı olarak uygun fiyatlara bu ürünleri elde edebilecek.

 Çalışmaları süren belgede yer alması beklenen konular ve projeler şöyle:

Seçim süreci ve belgenin omurgasını ekonomi, özellikle de dar gelirli ve çalışan kesimlerin yaşamını rahatlatacak adımlar oluşturacak.

Beyannamede, 2023 yılının Cumhuriyet'in de 100'üncü yılı olduğuna vurgu yapılacak. "100'üncü yılda, yeni yüzyılımızda Türkiye'yi bambaşka bir lige taşımak sorumluluğumuz var" söylemi kullanılacak.

Yerli otomobilde ilk seri üretimin 29 Ekim'de banttan inmesi bekleniyor. Beyannamede yerli otomobili tercih edeceklere yönelik indirimlere yer verilmesi planlanıyor.

 Karadeniz gazı, yeni konut projeleri, EYT, sözleşmeli personelin kadroya alınması, taşeron çalışanlara yönelik atılacak adımlar, emekli maaşları, asgari ücret ile ilgili hedeflere yer verilecek.

 Gıda güvenliğinin sağlanması, şehirlere göçün önlenmesine dönük projeler de beyannamede yer alacak. Bu kapsamda kadın çiftçilerin sosyal güvenlik primlerine yönelik devlet desteği verilmesi gündeme gelecek.

Gençlere yönelik sürpriz projeler açıklanacak. Örneğin bilgisayar ve cep telefonu gibi elektronik eşya alımında gençlere yönelik vergi indirimleri gündeme gelebilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
antalya
antalya - 1 hafta Önce

yaparsa reis yapar.... yaparsa ak parti yapar....

SIRADAKİ HABER