İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istediği siyasetçi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üst üste verdiği mesajlarla AK Parti'de yeni dönemi başlatırken, istediği siyasetçiyi madde madde sıraladı

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istediği siyasetçi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'de yeni dönemi başlattı. Üst üste verdiği mesajlarla üyelere seslenen Erdoğan, her seçmenle bire bir temas kurulmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajlarında istediği siyasetçiyi de tarif etti. Milliyet'ten Didem Özel Tümer, "Sadece 19 Haziran’dan bu yana verdiği bazı mesajlar alt alta konulduğunda ise Erdoğan’ın 2023’e giderken beklentilerine dönük bazı işaretler veriyor" derken, bugünkü yazısında şu ifadelere yer verdi:

- “Kapı kapı dolaşarak gidilmedik, ulaşılmadık ev bırakmamalıyız”. Erdoğan, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakılmamasını yani vatandaşla doğrudan teması, geleneksel siyaseti önemsiyor.

-  ‘Sosyal medya belediyeciliği’ ifadesine muhalefetin belediye başkanlarına eleştiri yönünden odaklanıldı ama aynı zamanda kendi partililerine de uyarı. Erdoğan bunu daha önce bazı MYK, MKYK toplantılarında da dile getirdi. Erdoğan sokağa karışan, dokunan siyasetçi istiyor.

- Z kuşağına da ‘eser siyaseti’ anlatılmasını istiyor. Yine Antalya’da şöyle dedi; “En büyük sıkıntımız, yeni nesillerin mukayese yapacak tecrübeden mahrum olmasıdır. Z kuşağı 20 yıl önce ülkede neyin olduğunu biliyor mu? Yolların, alt geçitlerin, hızlı trenlerin, havalimanlarının olduğunu biliyor mu?”. Erdoğan bu hafta buna benzer başka cümleler de kurdu.

- Belirlenen gündeme takılan değil, gündemi kendi belirleyen parti vurgusu yapıyor. Erdoğan, 25 Haziran’da Hatay’da; “Medyanın veya diğer çevrelerin bizi, kendi kısır gündemlerinin içine hapsetme tuzağına asla düşmeyeceğiz.” ifadesini kullandı, en önemli görevin parti teşkilatlarına düştüğünü söyledi. Bu sadece Erdoğan’ın değil, partide birçok kişinin şikayeti. Muhalefetin gündemi belirlediği ve partinin bunun peşine takıldığı, bazı tartışmalarda önce Cumhurbaşkanının değerlendirmesinin / işaretinin beklenmesi nedeniyle geride kalındığı bir süredir hem parti, hem Meclis koridorlarında konuşuluyor.

Gelelim 19 Haziran ayrıntısına... Antalya Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı vardı o gün. Erdoğan, orada yaptığı konuşmada şöyle dedi; “Az önce bir dostla konuşuyordum, bulunduğu ille alakalı bir şey söyledi. ‘İlimizin milletvekilleri, ilimize uğramıyorlar. Teşkilatı doğru dürüst görmüyoruz’ dedi.” İki haftadır yapılan tüm toplantılardan önce sarfedilen bu söz, AK Parti teşkilatı için sahaya inmeden önce yapılan en temel uyarı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER