Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Haşim Kılıç! Nihat Genç muhalifleri şoka soktu

Haşim Kılıç için, "Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı: Haşim Kılıç!" iddiasını ortaya atan gazeteci Nihat Genç, bu durumu 2. Ekmeleddin vakası diye yorumladı. Haşim Kılıç iddiası sonrası muhalifler sosyal medyada çılgına döndü.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Haşim Kılıç! Nihat Genç muhalifleri şoka soktu

Yuvarlak masa liderleri alengirli ayak oyunlarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı indirebilmek için tiyatro oynuyor. Henüz 2023 seçimlerine aday çıkaramamaları siyasetin en tartışılan konusu olurken, muhalefetin Batı destekli siyasi mühendislik çalışmaları tam gaz devam ediyor. Şimdi de Abdullah Gül'e yakınlığıyla bilinen eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın muhalefetin çatı adayı olacağı ileri sürüldü.

CUMHURBAŞKANI ADAYI HAŞİM KILIÇ

Gazeteci Nihat Genç, Twitter hesabından yayınladığı paylaşımda, ''Rezil rüsva olmaya doymadınız! Yeni bir Ekmeleddin vakası daha! Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı: Haşim Kılıç! Allah daha beter etsin!'' dedi.

Twitter'da Haşim Kılıç gündem olurken kısa zamanda yaklaşık 20 bin tweet atıldı. Muhalifler Genç'in iddiasını hazmedemeyip hakaret ve küfürlerle karşılık verdi.

Genç, “Gözleri gibi korudukları aday Haşim Kılıç. Cumhuriyetçi, Atatürkçü aday çıkaramayacakları çok kesin. Bizde önceden halkımıza ifşa eder gibi söylemek zorundayız. Bu toprağın çocukları bir aday çıkaramayacaksa hepimize yuh olsun…” dedi.

HAŞİM KILIÇ KİMDİR?

Haşim Kılıç'ın Millet ittifakı'nın adayı olacağı iddiası sonrası eski AYM Başkanı araştırılmaya başlandı. İşte detaylar...

Kılıç 13 Mart 1950 tarihinde Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi Yozgat’ta okuduktan sonra 1968 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisine girdi. Haşim Kılıç 1972'de Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisini bitirdi.

1974 yılında Sayıştay Başkanlığı’nda denetçi yardımcısı olarak göreve başladı. Denetçi, başdenetçi unvanlarını aldıktan sonra 1985 yılında Sayıştay üyeliğine, beş yıl süren üyelikten sonra da 1990 yılında Turgut Özal tarafından Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçildi. Anayasa Mahkemesinin 7 Aralık 1999 günkü toplantısında, açık bulunan Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliğine seçildi. 7 Aralık 2003 tarihinde yeniden Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliğine seçildi. 22 Ekim 2007'de Tülay Tuğcu'nun yaş haddinden emekliye ayrılmasıyla boşalan Anayasa Mahkemesi Başkanlığına seçildi. 10 Şubat 2015 tarihinde, yaş haddinden emekliliğine 1 ay kala kendi isteğiyle emekli oldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2022, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER