Muhalif vekilden çarpıcı çıkış: Cumhur İttifakı daha çok güven veriyor

Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Cumhur İttifakı, Millet İttifakı’ndan daha net ve daha fazla güven vermektedir" ifadelerini kullandı.

Muhalif vekilden çarpıcı çıkış: Cumhur İttifakı daha çok güven veriyor

2018 Genel Seçimleri'nde CHP'nin İzmir'den kontenjan adayı olan ve milletvekili seçilan Mehmet Ali Çelebi, Muharrem İnce'nin partiden ayrılıp Memleket Partisi'ni kurduğu dönemde tavrını İnce'den yana yaparak istifa etmişti.

İlerleyen dönemlerde Muharrem İnce ile de arası açılan Çelebi, Memleket Partisi'nden istifa ederek bağımsız milletvekili olmuştu.

"CUMHUR İTTİFAKI DAHA NET VE GÜVENİLİR"

Çelebi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Görüşlerimi birileri alınacak diye belirlemem. Milli konularda taviz vermedim, vermem. Soranlar olmuş mertçe cevaplayalım: Bu başlıklarda şu an Cumhur İttifakı, Millet İttifakı'ndan daha net ve daha fazla güven vermektedir. Başınızı kuma gömmeyin, milletimize görüş açıklayın." dedi.

6'LI MASAYA TEPKİ GÖSTERDİ

Çelebi, 2 Temmuz'da attığı tweet'te, "6’lı masa dağınık söylemleri fark edip söylem birliği için harekete geçecekmiş. Aylardır cevap alamadım ama bir kez daha milletimiz adına 20 başlığı soruyorum. Umarım yarın cevap çıkar." diyerek Millet İttifakı’na tepki göstermişti.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2022, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER