Ömer Çelik, Erdoğan'ın talimatını açıkladı: AK Parti'nin seçim planı ortaya çıktı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu

Ömer Çelik, Erdoğan'ın talimatını açıkladı: AK Parti'nin seçim planı ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin milletvekilleriyle kahvaltıda buluştu.

Ardından da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

Çelik, AKP Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ın grup başkanvekilliğinden "affını istemesiyle" ilgili, "Sayın Mahir Ünal’a bu zamana kadar yaptıklarından, katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Çelik'in açıklamaları şöyle:

"Milletvekillerimiz yaptıkları tespitlerle ilgili bilgi verdiler hem de önümüzdeki dönem çalışmalar ayrıntılı biçimde, iller bazında hem de çeşitli ziyaretlerle değerlendirilmiş oldu. Şehir buluşmaları yapıyoruz. İç ve dış siyasetle ilgili olarak arkadaşlarımız, yurtdışı olanlar yurtdışıyla ilgili, çeşitli değerlendirmeleri Cumhurbaşkanımız ile paylaştılar. Hızlı karar alınması değerlendirmeleri yapıldı.

Cumhurbaşkanımızın seçime kadar kesintisiz bir çalışma takvimi talimatı oldu. Teşkilat başkanlığımız, seçim işleri başkanlığımız bu çalışmaları kesintisiz sürdürecek. Seçime kadar olan süreçteki çalışmalarla ilgili Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın talimatlarını aldık. Bütün vekillerimizin görüşlerinin alındığı bir tablo ortaya çıktı.

Sayın Mahir Ünal'a hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Özlem Zengin arkadaşımız aday gösterildi, seçim çarşamba günü grup toplantısından sonra gerçekleşecek. Özlem Hanım'dan boşalan koltuğa Belgin Hanım görevlendirildi.


Bu Sayın Kılıçdaroğlu'nun 'Türkiye'de cari açığın kapatılması için uyuşturucu ticareti yapıldığı' gibisinden belki de Türk siyasi hayatının en vahim, en utanç verici açıklamalardan birine imza attığını görüyoruz. Bunu söyleyenin alnına bu iftira ömrü boyunca yapışacaktır. Biz, uyuşturucu ile ve diğer suçlarla mücadele edildiğinde hedef alınan örgütlerden duyduğumuz sözlerin ana muhalefet liderinde ortaya çıkmasından ibret alıyoruz. Kılıçdaroğlu'nun polis ve jandarma teşkilatımızdan açık şekilde özür dilemesi gerekir. Bu provokasyon TSK'ye kimyasal silah iddiasının devamıdır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER