Ümit Özdağ: Aytun bey ayıplarınıza bunu eklemeyin! Akşener bu işlerden anlamaz bilirsiniz

Ümit Özdağ, Suriyeli sığınmacılar hakkında Meral Akşener'in 2019'da çalıştay yaptığını söyleyen Aytun Çıray'ı verdiği cevapla yerin dibine soktu. Meral Akşener'in aslında Suriyelileri geri göndermi fikrinden hiç hoşlanmadığını, hatta o çalıştayda Akşener'in konuşmasını da kendisinin kaleme aldığını belirtti.

Ümit Özdağ: Aytun bey ayıplarınıza bunu eklemeyin! Akşener bu işlerden anlamaz bilirsiniz

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Buğra Kavuncu FETÖ'cüdür" dedikten sonra atıldığı İYİ Parti hakkında ifşaatlarını sürdürüyor. Meral Akşener'le birlikte İYİ Parti'yi kuran isimlerden Özdağ, Suriyeli sığınmacılara ilişkin 'çalıştay' iddiasını ortaya atan Aytun Çıray' a cevap verdi. 

İYİ Parti'de Akşener'in başdanışmanlığını yapan Çıray, sosyal medya hesabında Suriyeli sığınmacı sorununa ilişkin bir konuşmasının vidyosunu yayınlayarak altına şu notu düştü: "Sn. Meral Akşener'in talimatları ile... İyi Parti 2019 yılında Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönüşü ile ilgili ilk çalıştayı yapan partidir. Barışçıl dış politika atağı ile Suriyelileri ülkelerine göndermek varoluşsal hedefimizdir. 

Ümit Özdağ, Aytun Çıray'ın sözünü ettiği çalıştayı kendisinin hazırladığını, Meral Akşener'in aslında Suriyelileri geri göndermi fikrinden hiç hoşlanmadığını, hatta o çalıştayda Akşener'in konuşmasını da kendisinin kaleme aldığını belirtti. 

Sosyal medya hesabındaki paylaşımında Ümit Özdağ şunları yazdı: "Aytun bey ayıplarınıza bunu eklemeyin. O çalıştayı ben ve ekibim adeta zorla düzenledi. Siz de misafir sanatçı olarak gelip konuştunuz. Akşener'in yollama politikasını hiç benimsemediğini siz de biliyorsunuz ben de. Akşener'in konuşmasını ben yazdım. Bu işlerden anlamaz bilirsiniz."

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2022, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER