Bu ürünü evinize sokmayın! Canan Karatay'dan milyonlara çağrı

Tavsiyeleri ile adından söz ettiren ünlü hekim Canan Karatay ebeveynleri uyararak önemli açıklamalarda bulundu. Ev temizliği hakkında doğal temizlik ürünlerinin kullanılması gerektiğini belirten Canan Karatay beyne verilen zarara dikkat çekti.

Bu ürünü evinize sokmayın! Canan Karatay'dan milyonlara çağrı

Prof. Dr. Canan Karatay çarpıcı  açıklamalarına bir yenisini ekledi. Ünlü hekim, çocukların beyin gelişimi için annelere uyarılarda bulunarak, onların hangi besinleri tüketmeleri gerektiğini açıkladı. Canan Karatay, 'Evlerinizden uzak tutun' diyerek bakın hangi konuda uyarılarda bulundu.

ÇAMAŞIR SUYU KULLANMAYIN

Prof. Dr. Canan Karatay, çocukların beyin fonksiyonlarına etki eden temizlik ürünleri hakkında anneleri uyardı. Karatay, "Çocukların hafızası için beslenme önemli ama yaşam da önemli. Eğer evde titiz anneler deterjan, dezenfektan ve çamaşır suyu kullanıyorlarsa bitti. Beyni bozuyor. Beslenme için çocukların sevdiği besinler tüketilmeli, çocukları zorlamamaya dikkat edilmelidir." dedi.

NE YERSEN YE AMA DOĞAL YEMEK ÇOK ÖNEMLİ

"Piaget, "Her bir çocuk filozoftur." der. Bırakın kendileri filozofluğunu yapsınlar." diyen Canan Karatay, "Anne babalar çocukları "İlla bunu ye" diye zorlamayın.

Çocukların beyninin gelişmesi için tabi ki oynamaları lazım. Sokakta oynayacaklar, dağlara taşlara tırmanacaklar, çamura batacaklar, yüzecekler... Elinden tutup AVM'ye götürerek beyin gelişmez." dedi.

Canan Karatay ayrıca, çocukların beyin gelişimine katkı sağlayacak besinleri de açıkladı. Karatay, "Ne yersen ye ama doğal yemek çok önemli.

Çocuklar için yumurta, iyot, D vitamini, Balık yağı çok önemli. Çocukken bize balık yağı içirirlerdi." dedi.

3

'TEMİZLİKTE SİRKE YA DA DOĞAL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ KULLANIN'

Karatay, titiz annelere temizlik yaparken kullanabilecekleri doğal ürünleri de tavsiye ederek "Temizlikte sirke ya da doğal temizlik ürünleri kullanın. Ben çamaşırlarımı sodyum karbonatla yıkıyorum. Bulaşık makinem yok benim. Bulaşıklarımı elimde yıkıyorum, zeytinyağlı sabunla. Allah 10 parmak vermiş." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER