Gut Hastalığına Türk Kahvesi Çözümü!

Doç. Dr. Meryem Can, romatizmal bir rahatsızlık olan ve eklem, bağ dokuları ve kaslarda kendini gösteren Gut hastalığına Türk kahvesinin iyi geldiğini açıkladı

Gut Hastalığına Türk Kahvesi Çözümü!

Romatizmal bir rahatsızlık olan Gut, eklem, bağ dokuları ve kaslarda kendini gösterir. Çeşitli besinlere dikkat edilmesi gerekirken, bazı besinlerle de hastalık riski azaltılabilir. Romatoloji Uzmanı Doç. Dr. Meryem Can, Gut hastalığına Türk Kahvesi’nin iyi geldiğini açıkladı. Birçok sağlık probleminde olduğu gibi Gut hastalığında da beslenmeye bağlı birçok önlem alınabileceğini ifade eden Doç. Doktor, aşırı yağlanma, alkol ve et çeşitlerinin çok fazla tüketiminin bu rahatsızlığı tetiklediğini söyledi. 

KRONİK EKLEM HASARINA NEDEN OLABİLİR

Doç. Dr. Meryem Can, “Hastalıktan korunmak için günde 2-3 fincan Türk Kahvesi için. Kaju, ceviz, badem ve fındık tüketin.” dedi. Eğer mümkünse düşük kalorili bir diyet yapmalarını tavsiye eden doktor, “Tedavi edilmesi gerekir. Tedavi edilmezse kronik eklem hasarına neden olabilir. Ayrıca ürik asit kristalleri böbreklere çökerek böbrek taşı oluşumuna neden olabilir.” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER