Hastalarını ortada bıraktı: Doktor Mustafa Acet yurt dışına kaçtı

Tüp bebek uzmanı Dr. Mustafa Acet, hatalı ameliyatlarla hastalarının annelik şansını yok etmekle suçlanınca yurt dışına kaçtı

Hastalarını ortada bıraktı: Doktor Mustafa Acet yurt dışına kaçtı

İstanbul Şişli'de özel bir klinikte hizmet veren ünlü tüp bebek uzmanı Dr. Mustafa Acet, yaptığı hatalı ameliyatlarla tedavi ettiği hastalarının annelik şansını yok etmekle suçlanınca ülkeyi terk etti.

"Yurtdışına tedaviye gidiyorum" bahanesiyle hastalarını yüz üstü bırakıp firar eden Mustafa Acet hakkında 73 ayrı soruşturma başlatılırken yakalama kararı da çıkarıldı.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre Şişli'de 'Acetto' ismi ile kurduğu klinikte anne adaylarını tüp bebek tedavisi kapsamında ameliyat ettikten sonra yurtdışına kaçan Dr. Acet hakkında İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı inceleme başlattı. 

Çocuk sahibi olmak için gittikleri Acet'in kliniğinde tedavileri yarım kalan anne adayları, şikâyetçi oldu. 

İki senedir Dr. Acet'in kliniğine giden anne adayı İrina B., 25 bin lira harcadığını ve üç kez operasyon geçirdiğini söyledi ve "Ameliyat oldum, daha sonra tüp bebek tedavisine başladık. Amerika'ya gitti daha sonra da kayboldu. Kliniği taşıdığını paylaştığı videodan öğrendim. Kötü durumdayım. Gittiğim başka bir doktor 'Umut var' dedi. Şimdi hastane hastane geziyorum" ifadelerini kullandı.

Anne adaylarından Özlem A., "Mart 2019'da çikolata kisti nedeni ile hastaneye yatırıldım. Doktorlar kistin alınması gerektiğini ifade etti. Daha önce tedavi gördüğüm Dr. Acet'i aradı. Kesinlikle kendisinden başka birisine tedavi olmamamı istedi. Sonra yurt dışına kaçtı. Tüm tedavi bilgilerini de götürdü, anne olma hayallerimle birlikte tedavimi yarıda bıraktı" dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER