Koronavirüsün Kayseri'de ortaya çıktığı iddialarına İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görüldüğünü belirtmesinin ardından, hastanın ve ailesinin mahremiyeti için vakanın hangi şehirde görüldüğünü açıklamayacaklarını belirtti

Koronavirüsün Kayseri'de ortaya çıktığı iddialarına İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görüldüğünü belirtmesinin ardından, hastanın ve ailesinin mahremiyeti için vakanın hangi şehirde görüldüğünü açıklamayacaklarını belirtti.

Kayseri'de olduğu iddia edildi

Koca'nın bu açıklamalarının ardından koronavirüsün hangi şehirde ortaya çıktığı merak konusu oldu. Virüsün Kayseri'de yaşayan bir vatandaşta görüldüğü haberlerine ilişkin Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, "Kayseri'de henüz tespit edilmiş bir vaka yok" dedi.

'Tespit edilmiş bir vaka yok'

Benli, "Kayseri'de koronavirüs var" algısı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, şunları kaydetti: "Havaalanında, yurt dışından gelen hastalarımız ön hekimlerimizin muayenesinden geçirilmektedir. Riskli olacağı düşünülenler yine mahallinde enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından değerlendirilip muayene edilmektedir. Şüpheli vaka olarak belirlenenler 112 ambulansımız ile referans hastanemize korunmalı bir şekilde taşınmaktadır. Sonuçları da Bakanlığımız paylaşmaktadır. Bu görüntü geçen hafta çekilmiştir. Kayseri'de henüz tespit edilmiş vaka yoktur" 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER