Liposuction Nedir? – Op. Dr. Ozan Balık

Liposuction dediğimiz bir tür yağ aldırma yöntemidir. Zayıflama yöntemi olmayan bu işlemde kişinin vücudunda fazlalık yapan yağlar alınır. Obezite gibi fazla kilosu olmayan fakat yine de bölgesel anlamda zayıflık isteyenler bu işlemden yararlanır

Liposuction Nedir? – Op. Dr. Ozan Balık

Liposuction dediğimiz bir tür yağ aldırma yöntemidir. Zayıflama yöntemi olmayan bu işlemde kişinin vücudunda fazlalık yapan yağlar alınır. Obezite gibi fazla kilosu olmayan fakat yine de bölgesel anlamda zayıflık isteyenler bu işlemden yararlanır. Dolayısıyla bu işlem için son derece önemli bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. İşlemin kendi içinde pek çok faydası da vardır. Kişinin vücudundaki yağların alınması daha fit bir vücuda kavuşması adına önemlidir.  Liposuctionişlemi artık gelişen teknoloji ile birlikte daha çok insanın yönelmiş olduğu bir alandır.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Bölgesel anlamda yağ aldırma işlemi olan bu işlemde öncelikle istenmeyen yağlar vakumla şişirilir ve emilir. Bu yağlar küçük bir delikten girildikten sonra vakum cihazı aracılığıyla çekilir. Bu bağlamda liposuction son derece pratik ve rahat gerçekleşen yöntemler arasında yer alır. Ağrı ve acı hissetmeden işlemden geçen insanlar sonrasında işlemden son derece memnun kaldıklarını dile getirirler. Bu da kişinin konforlu bir işlem sürecinden geçmesi anlamına gelir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Karın germe ameliyatının kimlere uygulanıp uygulanmadığı da bu işlemi yaptıracak olan insanlar tarafından merak edilir. Öncelikle bu ameliyat hamilelik sonrasında karnında şişlik olan kadınlara, aşırı kilo alıp veren kişilere uygulanır. Bu işlemin uygulanıyor olması sağlık açısından da son derece önemlidir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Karın germe ameliyatı öncesi kendinizi bu ameliyata hazır hissetmeniz gerekir. Ameliyatın nasıl süreceği, ne şekilde sonuçlanacağı, ne ile karşılaşacağınız gibi detayların biliniyor olması sizi ameliyat sürecinde zorlamayacaktır. Bu bağlamda kişi öncesinde hem maliyet hakkında hem de süreç hakkında geniş kapsamlı bilgiye sahip olarak kendini her anlamda ameliyata hazır hissetmelidir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Karın germe ameliyatı sonrası kişinin yapması gereken birtakım detaylar vardır. Öncelikle bu ameliyattan sonra karnınızda az da olsa ağrılar görülebilir. Ağır eşya kaldırmamalısınız. Kendinizi çok fazla zorlanmadan hafif tempolu yürüyüşler yapmanız zinde hissetmenize yardımcı olacaktır. Sağlığınıza ve beslenmenize de olabildiğince dikkat etmenizde fayda var. Doktorunuzun size önerdiği ameliyat sonrası ilaçları da kullanmanız şarttır. Bunun dışında kendinizi bedensel anlamda zorlamamanız, mümkünse bir süre iş yapmamanız önerilir.

Yağ Aldırma Nedir ve Kimlere Uygulanır?

Yağ aldırmayöntemi nedir sorusuna herkes farklı cevaplar verebilir. Öncelikle bu işlem kişinin vücudunda oluşan yağların alınmasıdır. Fazla kilolardan kalan yağlar ya da istenmeyen yağlar olabilir. Bu oldukça normaldir. Bunun alınması işlemine halk arasında yağların alınması adı verilir. Kimlere uygulandığı detayına gelecek olursak da ciddi anlamda yağlanması olan insanlara uygulanır. Kalp ve kronik rahatsızlığı olmayan insanlar bu yöntemden yararlanamazlar.

Yağ Aldırma Yöntemleri Nelerdir?

Yağ aldırma yöntemleri aslında pek kapsamlı değildir. Çünkü eğer vücudunuzda tedavi gerektirecek oranda yağlanma durumu varsa bu ameliyat yöntemi ile ortadan kaldırılır. Doğal yollarla da bu sorundan kurtulmak isteyebilirsiniz. Spor, diyet, yürüyüş, koşu gibi faaliyetler vücudunuzdaki yağların tam anlamı ile kaybolmasını beraberinde getirmez. Bu anlamda ameliyat en hızlı çözümlerden bir tanesi olarak görülür.

Yağ Aldırma Tedavi Fiyatları

Yağ aldırma tedavi fiyatları değişiklik gösteren bir durum olsa da genel anlamda baktığımız zaman kişinin bütçesine uygun bir maliyete sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu da yağ aldıracak olan kişinin ekonomik anlamda rahat bir süreç geçirmesi adına büyük bir avantajdır. Genel anlamda bir şey söyleyecek olursak bu tedavinin fiyatlarında bütçeye uygunluğun daha baskın bir hâl aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER