Ucuza Et Döner Satanlar Paraya Para Demiyor!

Son günlerde Türkiye'nin hemen hemen her ilinde faaliyet göstermeye başlayan ucuza et döner satan dükkanlar paraya para demiyor. Peki kapısında kuyrukların oluştuğu bu et döner dükkanları neyin nesi?

Ucuza Et Döner Satanlar Paraya Para Demiyor!

Çiğköfteciler, Wafflecılar, Lokmacılar derken bu furyanın son ayağı ise ucuza et döner satan dükkanlar oldu. Özellikle İstanbul'un hemen hemen her semtinde açılan bu dükkanlar paraya para demiyor. Peki Franchise sistemi sayesinde mantar gibi türeyen bu dükkanlar neyin nesi? 

MASRAF AZ, KAZANÇ ÇOK

Tek bir markanın altında 200'den fazla franchise olan, gün geçtikte daha da popülerleşen bu dükkanların sırrı merak konusu oldu. Ucuza satılan et döner ve yapılan reklam sayesinde adım atmanın güçleştiği bu dükkanlar türemeye devam ederken bizde işleyişlerini yakından inceledik. Gram usülüne göre satış yapılan dükkanlarda 55-60 gram ile 1 kiloya kadar et döner satın alınabiliyor. Bazı firmalarda sadece ekmek arası mevcutken farklı firmalarda iskender ve pilav üstü et döner gibi çeşitlilik görülebiliyor. Self-Servis sistemi ( kişinin verdiği siparişi kendi alması ) sayesinde fazla personel çalışmazken dükkan sahipleri kazançlarının büyük bölümünün sürümden kaynaklı olduğunu söylüyor.  

NE KADAR SAĞLIKLI?

Adım başı açılan ve hala da açılmaya devam eden et döner dükkanlarının bu denli ucuza et satması ne kadar sağlıklı? "Önce İnsan" ve "%100 yerli üretim" gibi mottolarla yola çıkan bu restoranlar sosyal medya ve Ekşi Sözlük gibi mecralarda tartışma konusu oldu. Özellikle sağlık konusu üzerinde hararetlenen tartışmalar sonucu kullanıcılar ikiye bölündü. Ancak açıkça görülüyor ki bu tarz yerlerin sağlık konusunu öncelikli gündem maddesi olarak ele alması gerekiyor.  

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 10:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazlıcan karademir
Nazlıcan karademir - 2 yıl Önce

Ben tekirdağdaki böyle bi işletmeden yemek yedim ve zehirlendim ve benim gibi bir sürü kişi zehirlendi konuyla ilgili şikayetçi de oldum etin piştikten sonra düzgün muhafaza edilmediği aşikar

Ramazan
Ramazan - 2 yıl Önce

Bu gibi yerlerden kesinlikle birşey yiyip içmeyin zehirlenme riski yüksek kavram yağını aşırı kullanıyorlar neden asitli içecek yok sözde insan sağlığını düşünüyorlar kavram yağı ile asit midede felakete yol açarsa ondan satmıyorlar

Naci demir
Naci demir - 2 yıl Önce

Ucuz ve lezettli

Anıl subaşı
Anıl subaşı - 2 yıl Önce

Valla bende yedim çok lezzetli ayrıca sağlıklı şu an için guzel

MEHMET KORKMAZ
MEHMET KORKMAZ - 2 yıl Önce

ucuz olması önemli gerisi teferuat

Caner erdem
Caner erdem - 2 yıl Önce

Yenip yenmesi deyil önemli olan sagliklimi onu sormamiz lazim sahsen ben 2 farkil ilde yedim hic bir sikayetim olmadi

Cem Koç
Cem Koç - 2 yıl Önce

Sağlıksız içi tamamen yağ, o fiyata et olmaz

Metin
Metin - 2 yıl Önce

Yildiz


SIRADAKİ HABER