Ünlü popçu Tarkan'ın yılbaşı gecesi KKTC'de sahne alacağı belirtildi. Tarkan'ın bu konser için kazanacağı para ise rekor düzeyde.

Sabah gazetesinden Bülent Cankurt, Tarkan'a verilecek ücreti öğrendiğini belirtti. Cankurt'un bugünkü yazısından bir bölüm şöyle:

eçen yılbaşında, Mısır'ın turizm bölgesi Şarm El Şeyh'teki ünlü bir Türk otelinde sahneye çıkan Tarkan, bu yılbaşında Kıbrıs'ta bir otelde sahne alacak. Dinlemek isteyenler kaç para ödeyecek bilmiyorum ama otelin Tarkan'a kaç para ödeyeceğini öğrendim. Tam 1 milyon Euro (Türkçesi 18 milyon lira)! Merak ettiğim; resmi sözleşme bu rakam üzerinden mi yapılacak yoksa daha düşük bir ücret mi gösterilecek?

Çünkü resmi rakam gösterilirse ciddi bir vergi ödemesi gerekecek. Biliyoruz ki, az vergi ödemek için düşük ücret gösteren sanatçılar var. Böyle düşünmemin bir sebebi de; Tarkan'ın 9 Eylül'de, İzmir'in kurtuluşunun 100. yılında verdiği konserden beş kuruş almadığının söylenmesiydi. Fakat Tarkan'ın belediyeden 450 bin dolar aldığı iddia edilmiş ve Tarkan'ın parayı hayır kurumlarına bağışlayacağı açıklanmıştı. Bu şaibelerden sonra insan, alacağı ücreti az mı gösterecek diye düşünmeden edemiyor.