Gazeteci Yılmaz Özdil, Sözcü TV'nin kuruluşunda başına geçmiş, ancak bir ay sonra ayrılmıştı.

Sözcü gazetesindeki yazılarına da son veren Özdel, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Parantez açayım… Görevden derhal uzaklaştırılmam için, bir saniye bile görevde kalmamam için, CHP yönetiminin adını kullanarak, aleyhime kampanya başlatılmasına üzülmedim desem, yalan olur. AKP kampanyalarına alışığım, umurumda bile olmadığını beni tanıyan herkes bilir, ama doğma büyüme bir CHP’li olarak, bu kampanyaya parti kaynaklarının harcanmasına gerçekten üzüldüm. CHP’nin parasına yazık kardeşim. Meral Akşener'in masayı dağıtmadığını, kasten masanın dışına ittirildiğini söylediğim için, ‘Meral Akşener masayı dağıttı diyenler akçeli gazetecilerdir' dediğim için, CHP yönetiminin adını kullanarak benim aleyhime linç kampanyası başlatanlar, ne diyecekler şimdi?"

Medyaradar'daki habere göre; Yılmaz Özdil ile Show TV’nin eski spikeri Korcan Karar’dan sürpriz haber geldi. 

Bağcılar'da cami avlusunda Gazze eylemi! İşte taşlanan o pankart Bağcılar'da cami avlusunda Gazze eylemi! İşte taşlanan o pankart

MedyaRadar’ın özel haberine göre iki deneyimli gazeteci, blablatv.com.tr adlı bir internet sitesi ve YouTube kanalı ile medyaya geri dönüyor.

Yurttaş gazeteciliğinin de yer alacağı platformlarda hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Yılmaz Özdil ve Korcan Karar, internet sitesi ve kanalı yakın bir zamanda hayata geçirmeyi planlıyor.

Editör: Grlyrtts