“Orman’ın Kralları”

Türkiye’de yaşanan orman yangınlarında görevini canı pahasına canla başla çalışan tüm kahramanları öncelikle tebrik ediyorum.Ağacı kesen veya yakan hainlere en ağır cezaların verilmesi şart olduğu gibi, ağacı seven ve onu koruyan ve uğurunda kendisini feda edenlerinde mükafâtlandırılmaları gerekliliğine inanıyorum. 

Yangın söndürülmesi için su taşırken hayatını kaybeden 25 yaşındaki gencimiz başta olmak üzere, bu uğurda vefât edenlerin “ŞEHİT” sayılmasını istiyoruz 

Muğlada çıkan ve ülkemizin çeşitli yerlerinde çıkan orman yangınları hepimizin ciğerlerini yakıyor. Her yanan ağaç ve ormanda yaşayan canlıların yok oluşu milli servetimizden gidiyor. Birilerine kızıp ormanları yakanlar veya ticari amaçlar üzerine bilerek veya isteyerek yangın çıkaranlar elinde dağlarda keleşle gezen teröristlerden bir farkı yoktur.


Teröristte can almaktadır ormanları yakanlarda can almaktadır !


Bugün ormanlar yanarken orada canla başla çalışan itfaiye  erleri , İtfaiye amirleri ve orman bakanlığına bağlı bütün personel müdürlerde dahil canla başla mücadele vermektedir. Bu mücadele de itfaiye erleri veya amirleri yangınlarla boğuşurken şehit düşüyor ise bu terördür. 

Gerçekten ben vatanımı seviyorum milletimi seviyorum diyen bir insan vatanının itini bile bir elin taş atmasını istemez.Gerçek milliyetçiler vatan severler ülkesinin bırakın ağacını itini çöpünü bile vermez…!

Bu ve bunun gibi organizasyonları yapanlar terör suçundan yargılanmalı ve gereken cezayı da almalıdır. Ferhat Aydoğan olarak bu köşe yazımı bitirmeden önce Tarım ve  Orman bakanlığı başta olmak üzere bütün çalışanlara ve gönüllülere dua eder teşekkürü bir borç bilirim…

Ferhat Aydoğan