Türkiye bu olayı konuşuyor: Musa Orhan'ın 'Özür dile' teklifine Ezgi Mola bakın ne cevap verdi!

Ünlü oyuncu Ezgi Mola'ya cinsel saldırı suçundan yargılanan Musa Orhan'a Twitter'dan hakaret ettiği gerekçesiyle dava açılmıştı. Mola'nın "Özür dile" teklifini reddettiği belirtildi

Türkiye bu olayı konuşuyor: Musa Orhan'ın 'Özür dile' teklifine Ezgi Mola bakın ne cevap verdi!

Batman'da İpek Er’e cinsel saldırıda bulunup intihara sürüklediği suçlamasıyla uzman çavuş Musa Orhan hakkında cinsel saldırı suçundan Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştı.

Davada sanık hakkında tahliye kararı verilmiş, bu da kamuoyunda büyük tepki yparatırken, oyuncu Ezgi Mola da, sosyal medya hesabından “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyeyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhantutuklansın” şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

Bunun üzerine Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuş ve Mola'nın şüpheli olarak fadesi alınmıştı.

Mola, 19 Mart 2021’de talimatla alınan ifadesinde “Kadına şiddetin, ölümleri, istismarların üst üste gerçekleştiği o dönemde tam da Twitter gündeminin en üst sıralarında yer alan (Twitter tabiri ile trend topic olan)! #MusaOrhantutuklansın etiketiyle tüm kadına şiddet olaylarına genel tepkimi her duyarlı insan gibi verdim. Ben şikâyetçiyi ne tanırım ne da şahsına bir kastım olabilir. Göz önünde olan biri olduğum için duyarlılığımı gösterme düşüncesiyle genel fikrimi ve tepkimi ortaya koydum.” demişti.

Davada yeni bir gelişme yaşandı. Hakaret suçunun uzlaşmaya tabi suçlar kapsamında olması nedeniyle savcılık, dosyayı uzlaştırma bürosuna gönderdi. Taraflar aranarak uzlaşıp uzlaşmayacakları soruldu. Orhan’ın avukatı, “Mola özür mesajı yayınlasın” dedi. Ancak Mola reddetti.

Taraflar uzlaşmayınca savcılık, Mola hakkında ‘sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçundan Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

Ezgi Mola’ya sosyal medyadan destek yağdı. Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola’ya destek olurken hakaret içerikli paylaşımlar yaptıklarını öne sürdüğü 16 ünlü hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER