AK Parti MYK'sında itiraz edilen sunum! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ben de aynı kanaatteyim!

AK Parti'nin MYK toplantısı dün yapıldı. Toplantıda yapılan bir sunuma bazı üyeler itiraz etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da itiraz edenlere katıldığını bildirdi

AK Parti MYK'sında itiraz edilen sunum! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ben de aynı kanaatteyim!

AK Parti'nin MYK toplantısı dün yapıldı. Peki toplantıda neler yaşandı?

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde toplantıda geçen bir olayı anlattı. Selvi, şu ifadeleri kullandı:

"AK Parti MKYK toplantısında, satın alma gücüne göre Türkiye’nin gelişmiş ülkeler arasında çok iyi bir noktada olduğuna ilişkin sunumdan sonra bazı üyeler hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısının halkın en acil sorunu olduğunu belirterek itiraz ediyorlar. Erdoğan bu görüşleri dinledikten sonra, “Ben de aynı kanaatteyim. Ekonomi en önemli gündem maddesi” diyor.

AK Parti genel başkan yardımcılarının başkanlığında MKYK üyeleri bir süredir sahayı gezip halkın nabzını tutuyordu. Sahadaki tespitlere ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi veriliyor.

Afgan göçmenler ve ekonomi ilk iki sırada geliyor. “Vatandaş en çok hayat pahalılığından şikâyetçi” deniliyor. Geçen hafta ise ekonomiyle ilgili olarak yapılan bir sunumdan sonra enflasyonun düşürülmesi için çalışılması talimatını vermişti. 

Bir süredir anketlerden ekonomiyle ilgili verileri de aktarmaya özen gösteriyorum. AK Parti’nin en büyük rakibi Millet İttifakı değil, “Ekonomi Partisi” diyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER