Engin Altay'ın sel bölgesiyle ilgili yalanını kendi belediyeleri çürüttü!

Batı Karadeniz'deki sel felaketinde cesetlerin sahillere vurduğuna dair felaket tellallığı yapan CHP'li Engin Altay'ın, CHP'li İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerinin afet bölgesine sokulmadığına dair yalanı CHP'li belediyelerin yaptığı paylaşım ile yalanlandı.

Engin Altay'ın sel bölgesiyle ilgili yalanını kendi belediyeleri çürüttü!

İstanbul Milletvekili Engin Altay, Karadeniz'deki sel bölgesine giderek "İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerinden gelen ekipler 'size ihtiyacımız yok' denilerek şehre sokulmadı" iddiasında bulundu. Altay'ın bu sözlerini, CHP'li belediyeler sosyal medya hesaplarından ekiplerinin bölgede olduğuna ve destek çalışmalarının ayrım olmaksızın yürütüldüğüne yönelik paylaşımlarıyla yalanladı.

Batı Karadeniz, 3 gündür aşırı yağışın ardından gelen sel ve heyelanla mücadele ediyor. Kastamonu’da meydana gelen selde ilçe merkezi sular altında kaldı. Kastamonu'da 43, Sinop'ta 7, Bartın'da ise 1 kişi hayatını kaybetti.

AFET BÖLGESİNDE ÇARPITMA

Dün bölgeye giderek açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, afet noktalarına CHP'li belediyelerden gelen desteğin kabul edilmediği iddiasına bulundu.

'ŞEHRE SOKULMADILAR'İDDİASI

CHP'li Altay, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin gönderdiği itfaiye ve su TIR'ları 'ihtiyacımız yok' denilerek şehre sokulmamış. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden gelen itfaiye ekiplerine 'size ihtiyacımız yok' denmiş" ifadelerini kullandı.

KENDİ CHP'Lİ BELEDİYELER YALANLADI

Engin Altay'ın bu sözlerinin gerçeği yansıtmadığı, 'şehre sokulmadı' dediği İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Twitter hesaplarından yapılan paylaşımlarla görülüyor. İstanbul Belediyesi 94 personel ve 54 araçla sel bölgesinde okduğunu açıkladı. Ankara Belediyesi 43 personel 18 araçla afet bölgesinde her türlü destekle yanınızdayız mesajıyla paylaştı.

İki belediye de, attıkları tweet ile yardım ekiplerinin bölgede olduğunu ve çalışmaların ayrım gözetilmeksizin sürdürüldüğünü belirtti. Bu pylaşımlar İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyelerinden gelen ekipler 'size ihtiyacımız yok' denilerek şehre sokulmadı" iddiasınıda çürüttü.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER