Türkiye'de karıştığı kazada Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olduktan sonra firar eden haklarında kırmızı bülten çıkarılan Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur ABD'de yakalandı.Timur Cihantimur bugün bir kez daha hakim karşısına çıkacak.

Çıkarıldıkları ilk duruşmada tutukluluk hallerinin devamına karar verilmişti.  Cezaevindeki koşullardan şikayetçi olan Cihantimur'un avukatlarının denetimli serbestlik isteyeceği öğrenilirken; cezaevinden ilk fotoğraf  geldi.

Tımur Cihantımur 2

Prof. Dr. Çetin Yetkin hayatını kaybetti. Çetin Yetkin kimdir? Prof. Dr. Çetin Yetkin hayatını kaybetti. Çetin Yetkin kimdir?

Connecticut eyaletinde reşit olmayan çocukların tutulduğu ıslah evindeki dosyasında yazan bilgilere göre Cihantimur 14 Haziran 2024 tarihinde buraya getirildi. Yargılanması devam ettiği için  hüküm kısmı boş bırakıldı. Dosyada yaşının 16 olarak belirtilmesi nedeni 28 Haziran'da 17'sinde gün alacak olması. Yine dosyadaki bilgiye göre "Federal Suç" ibaresi yer alıyor.

Cihantimur'un avukatları savunmalarını Cihantimur'un kötü şartları üzerine kurdu. Çocuk tutuklular için rehabilitasyon cezaevinde kalan Timur Cihantimur'a burada ot yolma, yer ve tuvalet temizleme gibi işler yaptırıldığını iddia eden avukatlar, "Islah evinde çok kötü şartlar altında kalıyor. Bu çocuğun topluma kazandırılması lazım. Verilen görevleri yapmakta zorlanıyor. Kendisine zarar vermesinden korkuyoruz" ifadesini kullanmıştı.

Cihantimur'un tahliye olmaması halinde yerinin değiştirilmesini talep eden avukatların istekleri hakim tarafından reddedildi. Timur CihantimurCihantımur

Editör: Nehir Durdağı