Devlet Bahçeli siyasi vefa açısından önemli bir ders verdi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısındaki konuşmada önemli mesajlar gönderdi. Bahçeli, siyasi vefa açısından da önemli bir ders verdi

Devlet Bahçeli siyasi vefa açısından önemli bir ders verdi!

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında yaptığı konuşmanın yankıları sürerken, Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, dikkat çekici bir yazı kaleme aldı.

Selvi'nin bugünkü yazısından bir bölüm şöyle:

- Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır gezisi sonrası Bahçeli’nin konuşmasını çok dikkatli bir şekilde dinledim. Diyarbakır gezisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik atılan “Serok Erdoğan” sloganları nedeniyle Bahçeli’nin ne diyeceği önem kazanmıştı. MHP Lideri Cumhur İttifakı’nın geleceği ve 2023 seçimleri açısından çok kritik mesajlar verdi.

- Bahçeli, “Son günlerde Cumhur İttifakı’nı hedef alan alçak kampanyalara tamamıyla kulağımız tıkalı, gözümüz de gönlümüz de kapalıdır” diyerek Cumhur İttifakı’nda çatlak arayanların heveslerini kursaklarında bıraktı. “Cumhur İttifakı camdan yapılmış vitrin süsü bir vazo değildir ki çatlasın, dağılsın” dedi.

- Ecevit’in siyasi mirasını yiyen CHP, Zülfü Livaneli’nin karşısında Ecevit’in hukukunu korumadı ama Bahçeli, bir dönem koalisyon ortağı olduğu Ecevit’e destek çıktı. Bahçeli, siyasi vefa açısından önemli bir ders verdi. “Bu çürümüş ve kibir kulesi şahıs, özellikle merhum Başbakan Bülent Ecevit’e çok ağır bühtanda bulunmuştur. Bu bühtanı reddediyoruz, merhum Ecevit’in devlete ve millete bağlılığını tartışmak isteyenleri de Allah’a havale ediyoruz” diye konuştu.

- Bahçeli, “Serok Ahmet” üzerinden kendisine yüklendiği için Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Diyarbakır’da, “Serok Erdoğan” sloganları atılınca Bahçeli’yi hedef almıştı. Bahçeli, “Serok Erdoğan” sloganlarına değinmeden Davutoğlu’na, “Serok Ahmet fitneyi bıraksın, buradan kendisini doyuracak ekmek çıkmayacaktır” diye seslendi.

- Hep söylüyorum, söylemeye de devam edeceğim. Bu ülke erken seçime gidecek olursa onu belirleyecek olan Bahçeli olur. Bahçeli, “Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimleri 2023 yılının haziran ayında yapılacaktır” dedi. Şimdilik nokta. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER